Ders Notları

Bir ülke için biyoçeşitlilik neden önemlidir? Açıklayınız.

5. Sınıf Fen Bilimleri Bir ülke için biyoçeşitlilik neden önemlidir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir ülke için biyoçeşitlilik neden önemlidir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bir ülkede biyoçeşitliliğin fazla olması o ülkenin ekonomisinin de iyi olmasını sağlamaktadır. Biyoçeşitlilik sayesinde teknoloji ve tarım alanında da gelişme yaşanır. Biyoçeşitlilik eko sistemi dengede tutar ve dünyamızı yaşanabilir bir hale getirir.


Bir ülke için biyoçeşitlilik neden önemlidir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Biyoçeşitlilik; kara, deniz, diğer sucul ekosistemler ve parçası oldukları tüm diğer yaşam ortamları dâhil olmak üzere her türlü kaynaktan canlı organizmalar arasındaki farklılıklardır. Her ülkenin kendine özgü biyoçeşitliliği vardır. Ülkelerin kendi içlerinde biyoçeşitliliği olduğu zaman teknoloji ve tarım alanında gelişme yaşamasını da sağlamaktadır. Biyoçeşitlilik ile yani bitkilerin çeşitli ve çok olması, hayvanların çeşitli ve çok olması ülke ekonomisi açısından da büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayıbir ülke için en önemli yada önemli olan konularda gelen sıralamalar da biyoçeşitliliğin yeri çok büyüktür.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir ülke için biyoçeşitlilik olması hayvan türlerinin bitki türlerinin ve tonluktur verilen her ortamda çok fazla ve oldukça olduğunu bir göstergesi olarak gösterilebilir. Burada yaşanılabilir ortamları hayatın ve hayvanların bitkilerin genel gölgesini ve döndü güzel içerisinde yaşamın en temel anahtarlarından biri olarak sayılabilir. Bu konuda verdiğiniz bilgiler ve cevaplar için çok teşekkür ederim ben hizmetler ve cevapları her zaman çok beğeniyorum hem anlaşabilir hem de şekilde verdiğiniz bilgisayar her konuyu iyi bir şekilde anlamama yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.