Ders Notları

Geri dönüşümün geleceğe ve ekonomiye katkıları konularında arkadaşlarınızla tartışınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Geri dönüşümün geleceğe ve ekonomiye katkıları konularında arkadaşlarınızla tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geri dönüşümün geleceğe ve ekonomiye katkıları konularında arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Geri dönüşümün geleceği katkısının temiz bir çevre ve doğanın korunması açısından büyük bir yarar sağlayacağını ifade edebiliriz.

Geri dönüşümün ekonomiye katkısı ucuz bir ham maddenin elde edilmesi insanların olumsuz bir şekilde ürünlere ulaşabilmesi üretim yapan tesislerin ucuz bir şekilde ham madde elde etmesi sonucunda üretilen ürünlerin ucuz bir şekilde halka ulaşması açısından ekonomik olarak bizlere birçok yarar sağlayacağını ifade edebiliriz.


Geri dönüşümün geleceğe ve ekonomiye katkıları konularında arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Geri dönüşümün geleceği ve ekonomiye katkıları tartışılmaz bir gerçek olarak hızlı bir şekilde günümüz ülkesinde de geri dönüşüme büyük önem verildiğini ifade etmek doğru olacaktır.

Geri dönüşümle beraber gelecek için temiz bir çevre temiz bir Doğa temiz bir havanın elde edilmesi için atıkların ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması gelecekte insanların yaşayabileceği güzel bir vatanın bırakılmasının temellerini atabileceğini söyleyebiliriz.

Geri dönüşümün ekonomik olarak bizlere de yararı çok fazladır. Geri dönüşüm insanların ihtiyaçları doğrultusunda üretilen ürünlerin daha ucuz bir şekilde üretilmesini sağlaması amacıyla üretim yapan testleri ucuz hammadde verilmesi gübrelerin düz bir şekilde edilmesi ve bu geri dönüşüm maddelerinden doğalgaz gibi ucuz enerjinin elde edilmesi sayesinde Hemen hemen bir çok alanda ekonomik olarak bizlere yarar sağlayacaktır.

geri dönüşüm ülkemiz açısından değerlendir ecek olursak Eğer dışarıdan ithal edilen ürünlerin ucuz bir şekilde Geri dönüşümden elde edilmesi ile beraber ülke içerisinde kalacak olan ekonomik paranın hızlı bir şekilde yatırımlara değerlendirilmesi ile beraber ekonomik cari açığın azalması ve devletin ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlayacak olanakları ancak geri dönüşümle elde edebileceğimizi ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri dönüşüm denilince aklımıza elbetteki tüketmiş olduğumuz ürünlerin ambalajları veya kullanmadığımız ürünlerin geri dönüşüme eklenmesi gibi temel bir kavrama sahip olabiliyoruz. İnsanlar hızlı nüfus artışıyla isteklerine ve taleplerine karşı çok fazla tüketimde bulunması ve tüketmiş oldukları ürünleri geri dönüşüme değil de çevreye veya çöpe atması elbetteki çevreyi kirlettiği gibi ülke ekonomisine zarar vermektedir. Ülkemizin geri dönüşümle elbetteki ekonomisi daha iyi bir hal alacaktır çünkü üretime harcadıkları parayı geri dönüşüm sayesinde az da olsa indirmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.