Ders Notları

Gözleriniz ve kulaklarınız kapalıyken ne tür zorluklar yaşadınız, neler hissettiniz?

6. Sınıf Fen Bilimleri Gözleriniz ve kulaklarınız kapalıyken ne tür zorluklar yaşadınız, neler hissettiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gözleriniz ve kulaklarınız kapalıyken ne tür zorluklar yaşadınız, neler hissettiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Gözlerimiz mi kulaklarımız kapalı yıkan ne tür zorluklar aşadığımız ifade etmek gerekirse çevremizde var olan insanlarla iletişim kuramama verilen bilgileri alamama kendi ihtiyaçlarınızı gidememe ve birçok sorunla karşı karşıya kalacağımız için üzülür sıkılır ve psikolojik olarak çöküntü içerisinde olabileceğimizi ifade edebiliriz.


Gözleriniz ve kulaklarınız kapalıyken ne tür zorluklar yaşadınız, neler hissettiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Gözlerimiz ve kulaklarımız kapalıyken insanlar günlük hayatta yapması gereken birçok faaliyeti yerine getiremez.

Çevremizde var olan insanlarla iletişim kuramama mız bize verilen eğitim bilgilerini alamama mız günlük hayatta yapmamız gereken görev ve sorumluluklarını yerine getirmemiz gibi birçok sorunla karşı karşıya kalacağımızı ifade edebiliriz.

Bu görev ve sorumluluklarımızı yerine getiremediğimiz de bir insanın sıkıntı üzüntü keder ve birçok sorunla karşı karşıya kalabileceğini de söylemek gerekmektedir. sonuç olarak görme ve duyma duyumuz bizlerin günlük hayat içerisinde yapmamız gereken faaliyetler için büyük bir öneme sahip olduğunu kavramak gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gözlerimiz mi burnumuz kapalıyken beş duyu organlarımızdan biri olan görme duyumuz ve duyma duyularımız algılayamaz ve çevremizdeki sesleri duyamayız ya da çevremizdeki birçok olayı ve cisimleri görmekte zorluk çekebiliriz. Beş duyu organlarımızdan biri olan gözlerimiz ve kulağımız sayesinde çevrenizdeki birçok nesneyi birbirinden ayırabilir ve kulaklarımız sayesinde gelen herhangi bir rahat bir şekilde işiterek günlük hayatımızdaki birçok olayı yerine getirebiliriz bunların kapalı olması veya bunlardan herhangi bir engel yaşadığımız zaman yaşamımız bölünebilir ve çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.