Ders Notları

Hangi sosyal etkinliklerle uğraşıyorsunuz?

3. Sınıf Türkçe Hangi sosyal etkinliklerle uğraşıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi sosyal etkinliklerle uğraşıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Beden yapımı verdiğin yapısının gelişmesi için genel olarak spor alanında basketbol ve futbol zihinsel açıdan ise satranç gibi oyunlar oynayarak etkinlik seviyesini yüksek olan oyunlardan seçer ve kendimi sağlıklı bir şekilde gelişimi sağlarım.


Hangi sosyal etkinliklerle uğraşıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bir çocuk olarak bedensel ve zihinsel yapımın gelişmesini sağlayacak olan sosyal etkinliklerle uğraşmayı severim.

Günlük hayatta yapmış olduğum sosyal etkinliklere Örnek vermek gerekirse toplum içerisinde var olan sorunları gözlemleyerek insanların çöplerini muhafaza ederek çöp kovalarını atmaları geri dönüşümü sağlamaları futbol basketbol satranç gibi sosyal etkinliklere önem göstererek hem topluma faydalı olmayı ister hem de zihinsel ve beden gelişiminin iyi bir şekilde ilerlemesini sağlayan sosyal etkinliklere önem veririm.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okulumuzda farklı etkinlikler olabilir bu etkinliklere katılarak sosyal hayatın alışkanlıklarını elde etmiş oluruz okulumuzda kurulan basketbol futbol voleybol tenis gibi top oyunlarına katılmak ayrıca resim santraç kütüphane gibi birçok etkinlikte bulunmak sosyal aktivite anlamına gelir ayrıca okul dışında birçok alanda aktivitelere katılabiliriz bunlar yüzme farklı alanlar ve spor alanlarında etkinlikler olabilmektedir bu alanlar hem gelişimimiz hem de eğlencemiz için önemlidir bu alanda katıldığımız zaman arkadaşlarımızla sosyal olur mutlu olur ve boş vakit geçiririz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.