Hayvanları korumak ve onların yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak niçin önemlidir? | Forum Sayfa Cevapları

Hayvanları korumak ve onların yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak niçin önemlidir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Hayvanları korumak ve onların yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak niçin önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hayvanları korumak ve onların yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak niçin önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Doğada var olan dengenin devam etmesi amacıyla hayvanları korumak ve onların yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak çok büyük önem taşımaktadır. Doğa içerisinde bir düzen vardır. Her hangi bir hayvan ortadan kalktığı zaman yada doğa harap edildiğinde var olan bölgede çeşitli eko sistem sorunları yaşanmayandır.


Hayvanları korumak ve onların yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak niçin önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Hayvanları korumak ve onların yaşamlarını devam ettirmesi dünyada var olan Allah c.c. yaratmış olduğu düzenin en iyi şekilde devam etmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Örnek vermek gerekirse ; yılanların nesli tükendiği zaman doğa içerisinde var olan sıçanların nesli çoğalacak ve sürekli olarak var olan ekinleri harap eder ve insanların yaşam notlarından çeşitli sorunlar ve hastalıklar ortaya çıkacaktır.

Başka bir örnek vermek gerekirse ; doğada var olan balıkların fazla avlanması sineklerin çoğalmasına neden olacak sıtma gibi hastalıklar ortaya çıkacaktır. Kuşların belli bir bölgede yok edilmesi çekirgelerin mahsulleri yok etmesine sebep olacaktır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Hayvanları korumak ve onların yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak niçin önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!