Ders Notları

Kitle iletişim aracının muhtar adayı açısından önemi nedir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitle iletişim aracının muhtar adayı açısından önemi nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kitle iletişim aracının muhtar adayı açısından önemi nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Kitle iletişim araçları tv, radyo, dergi, gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerindeki sosyal paylaşım siteleridir. Geniş kitlelere ulaşabilme özelliğinden dolayı insanlar bunları kullanmaktadırlar.

İnsanlar kendileri sosyal paylaşım sitelerinden tanıtmak için kendilerine sayfa oluşturup web siteleri oluşturmaktadır.


Kitle iletişim aracının muhtar adayı açısından önemi nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kitle iletişim araçları kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı saplayan önemli bir iletişim sistemidir. Kişiye özel web siteleri ve sosyal medya sayfalarının da kitle iletişim araçları durumuna gelmesi ile artık herkes kolayca tanınabilen insanlar haline gelmiştir. Evde oturan bir kişi kolaylıkla fenomen olmakta ve ismini tüm ülkeye duyurabilmektedir.

Bunu göz önüne aldığımızda bir muhteşem adayı kitle iletişim araçları sayesinde kişisel Web sitesini oluşturup sosyal medyayı da kullanarak kendini orada tanıtabilir. Kendine afişler yaptırarak caddeler ve sokaklara astığı gibi çeşitli platformlar aracılığı ile muhtar adaylığı ile ilgili projelerini anlatabilir, insanlarla iletişim kurabilir, kendi propagandasını kitle iletişim araçları ile duyurabilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Muhtarlar bulundukları mahalle sorunları ile ilgilenen ve mahalledeki genel resmi işlerle uğraşan yetkili birimlerdir. Mahallede insanların sıkıntılarını dinleyen herhangi bir alanda sorun olduğu zaman yetkili birimlere haber veren ve insanların genel ihtiyaçlarını belirleyerek isteyen bir kurumdur. Kitle iletişim araçları muhtarlık adayları için önemli bir yer teşkil eder. Çünkü genel bilgisayarlar sayesinde mahallenin nüfusu genel bilgileri ihtiyaç sahipleri birçok cezalar ve bu kurtlar gönderilmiş olan postalar şekilde depolanabilir. Ayrıca mahalleye kaydolan mahallenin geliş gidişlerin belirleyen bilgiler genel bilgisayarlara kayıt olarak işlenir. Mahallede askere gitmek isteyen bireyler sayesinde belirlenir bir gidişleri sağlanır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.