Ders Notları

Mucit kime denir?

4. Sınıf Türkçe Mucit kime denir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Mucit kime denir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsan hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapan ve bu çalışmalar sonucunda daha önce var olmayanı bulan insanlara mucit denir.


Mucit kime denir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanların daha kolay bir yaşam yaşaması için çalışan araştırmalar yapan ve bunların sonucunda insanlara faydalı yaşamı kolaylaştıran icatlar yapan kişilere mucit denir. Var olan teknoloji daha ileriye götüren kullanımını kolaylaştıran daha kullanışlı hale getiren kişiler de mucittir.

  • Kuduz aşısını bulan Louis Pasteur bir mucittir.
  • Telefonun mucidi Graham Bell.
  • Alan Turing günümüz bilgisayarların mucididir.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mucit kelimesi Ayrıca eş anlamlısı icattır. İnsanların çeşitli alanlarda yapmış oldukları buluşlar insan hayatında oldukça etkilemektedir. Tarihin en büyük icatlarından sayılan ampulün icadı tekerleğin icadı matbaanın icadı oldukça önemli icatlar arasında yer alıyor. Ayrıca birçok hastalığın aşını larını da bulunması keşfedilecek icatların en önemlilerinden biri olarak sayılmaktadır. Ayrıca günümüzde her alanda kullandığımız ve günlük hayatımızı ciddi bir şekilde etkileyen teknolojik aletlerde tarihinin gelmiş geçmiş en büyük icatları arasında yer almaktadır. Bu gibi icatları bulan insanlara mucit denir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.