Ders Notları

Nasıl bir ülkede yaşamak istersiniz?

5. Sınıf Türkçe Nasıl bir ülkede yaşamak istersiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Nasıl bir ülkede yaşamak istersiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Barış ve kardeşlik içerisinde olan bir ülkede yaşamak isterdim. Kardeşliğin ve barışın olduğu bir ülkede büyün sorunlar çözülecektir. Bu sorunları çözü insanların içerisinde var olan dayanışma ve yardımlaşma olgulardır.


Nasıl bir ülkede yaşamak istersiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ekonomik olarak güçlü bir ülkede yaşamak isterdim. Ülkemizde hiçbir fakirin olmadığı insanların rahat bir şekilde eğitim, sağlık gibi alanlarının ücretsiz olduğu sosyal bir devlette yaşamak istedim. Yaşadığım ülkede insanlar birbirine sevgi ve saygıyla yaklaşmasını sevgi ve mutluluk dolu bir ülkede yaşamak isterdim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Öncelikle bir çocuk olarak barış ve huzurun olduğu hak ve özgürlüklerimiz savunduğu ve geleceğinden Emin olacağım bir ülkede yaşamak isterdim. Çünkü çocuklar oluşabilecek sorunlar ve olaylar karşısında çok fazla etkilenirler. Çocukların Güven duyacağı ortamlarda yaşaması ve büyümesi ileride yeni nesillerin sağlam bir şekilde yetişmesi anlamlara gelir. Özellikle savaşlarda darbelerde soykırımlar da ve sömürgelerde çok fazla mağduru olan öğlen ve ciddi şekilde geleceğinden kuşku duyan çocuklar yeni nesil olarak güvenli bir şekilde ve sağlam bir şekilde büyümezler.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.