Ders Notları

Sınıfınızda nezaket kurallarına uymayan bir arkadaşımız olduğunu düşünelim.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınıfınızda nezaket kurallarına uymayan bir arkadaşımız olduğunu düşünelim. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


1. Bu durumda ona nasıl davranmalıyız?


Cevap :

Bu durumda çok üzülürdüm ve bu yapmış olduğunun yanlış olduğunu güzel bir dille anlatırdım.


2. Arkadaşımızın davranışlarını düzeltmek için neler yapmalıyız?


Cevap :

Arkadaşımı davranışlarını düzeltmek için ona ilk olarak güzel dille yapmış olduğunun yanlış olduğunu anlatırdım ardından bu durum devam ediyorsa öğretmenimden yardım isteyerek Bu konu hakkında bizlere yardımcı olmasını ve bizlere bilgi vermesini isterdim.


3. Bu problemi çözmek için hangi yöntemlere başvurmalıyız?


Cevap :

Bu problemi çözmek için arkadaşımız da güzel dille konuşmalı ve yapmış olduğunu yanlış olduğunu anlatmamız gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sınıfımız arkadaşlarımıza ve öğretmenimiz de yaşadığımız toplu olarak kullandığımız ve eğitim gördüğümüz bir alandır. Sınıfımızı temiz tutmak kullanmakta olduğumuz masa dolap sandalye kapı çöp kutusu gibi eşyaları zarar vermemek bunları temiz ve kibar kullanmak çok olumlu bir davranış olacaktır.ayrıca öğretmenlerimize ve arkadaşlarımıza saygılı olmak da sınıf içi kurallarının önemli ögeleri arasında yer alır. Sınıfta arkadaşımızın herhangi bir eşyasını kullandığımız zaman ona geri vererek teşekkür etmek güzel bir nezaket davranış olacaktır.sınıfımızda yaramazlık yapan derste konuşup diğer arkadaşlarını rahatsız eden sınıfa geç gelen veya sınıf araç gereçleri ne zarar veren arkadaşlarımız varsa bunları kibarca uyarmalı onların yaptığı bu davranışın bütün sınıf arkadaşlarımıza etkilediğini söyleyerek hareketlerini düzeltmesi gerektiğini kibar bir şekilde söylememiz gerekir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.