Ders Notları

Sizce atom nasıl bir yapıya sahiptir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Sizce atom nasıl bir yapıya sahiptir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce atom nasıl bir yapıya sahiptir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence atom yapısı yapısal olarak protonlar elektronlar ve yüksüz olan nötronlar olarak ifade edilmektedir.

Atomların yapısı içerisinde protonlar artı yüklü elektronlar eksi yüklü ve nötron verse yüksüz olarak atom içerisinde ifade edilebilir.


Sizce atom nasıl bir yapıya sahiptir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence atom yapısal olarak en küçük yapı taşı olarak da ifade edilmektedir.

Bu atom yapısına bakıldığı zaman dış çemberlerde sürekli olarak hızlı bir şekilde hareket eden elektronların eksi yüklü bir halde olduğu ve sürekli olarak kararlı hale gelmek için alışverişte bulunduğunu ifade edebiliriz.

Çekirdeğim merkezinde artı yüklü olan protonlar ve yüksüz bir şekilde olanlar nötronlar olarak Atomun yapısını ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Atomun yapısı elbetteki çok küçük parçacıklardan meydana gelen elektron proton ve yüksüz nötronlardan meydana geldiği 7. sınıf fen bilimleri ders kitabı mızıka bulunan bu konuyla ve bu ödevimiz de daha yakın bir şekilde öğrenerek merakımızı giderdik. Atomların canlı üzerindeki etkilerini ve atomlar içerisinde bulunan tanecikleri fen bilimleri dersinde merak ederek başlamak konusu yaptığımız zaman elbetteki verdiğiniz bilgiler de bunu yakın bir şekilde öğrenmek mümkün oldu sizlere çok teşekkür ederim çünkü fen bilimleri dersinde merak ettiğim veya araştırmak istedim ki bu konuları hızlı ve rahat bir şekilde sitenizde bulabiliyorum sizleri her zaman isteyen herkese tavsiye edeceğim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.