Ders Notları

Bardakları ayırmak için ne gibi işlemler yapılabilir? Açıklayınız.

5. Sınıf Fen Bilimleri Bardakları birbirinden ayırmak için genleşme ve büzülme olaylarından yararlanılmaktadır. Bardakları ayırmak için ne gibi işlemler yapılabilir? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Ortamda yer alan bardak, soğuk ortamda büzüşmüş bir halde yer almaktadır. Bardak içerisine ani bir sıcaklık girdiğinde genleşmektedir. Sonuç olarak bardağa sıcak su dökerek birbirinden ayırabiliriz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bazen evlerimizde yıkamış olduğumuz bulaşıkların ve bardakların birbirine koyduğumuz zaman zorla birbirinden ayırt edemeyiz ve bu bardaklar birbirine geçerek çıkmaz bir sorun haline gelebilir. Bardakları birbirinden ayırmak için soğuk bir şekilde birbirine girmiş olan bardakları sıcak su dökerek ayırma yöntemi ile yapabiliriz. Günlük hayatımızda karşılaşmış olduğumuz birçok etkinlik olay ve sonuçlar elbetteki fen bilimleri dersi ile ilişkilidir fen bilimleri dersinde gözlemlemek öğrenmek ve bu konuda detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız her zaman güvenli bir kaynak olarak tercih ettiğin Forum sayfa sitesini ziyaret edebilirsiniz.

     

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.