Ders Notları

Biyoçeşitliliği etkileyen en önemli üç faktör nedir? Bu faktörlerin etkilerini nasıl azaltabiliriz?

5. Sınıf Fen Bilimleri Biyoçeşitliliği etkileyen en önemli üç faktör nedir? Bu faktörlerin etkilerini nasıl azaltabiliriz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Biyoçeşitliliği etkileyen önemli üç faktörler; iklim, sıcaklık ve su olarak ifade edilebilir. Bu faktörlerin etkilerinin azaltılması amacıyla insanların daha çevreci bir yaşam sürmesi ve doğayı tahrip etmemesi gerekmektedir.
İnsanlar sürekli olarak su kaynaklarına verdiği zarar, karbondioksit ile birlikle iklimlerin değişmesine neden olması ve sıcaklık farklılıklarına neden olmasından dolayı çevreci enerjileri tercih etmesi ve karbondioksit salınımını azaltması gerekmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için havaya suya toprağa ve elverişli iklimi sahip olması gerekir. Biyo çeşitliliği etkileyen en önemli faktörlerden biri hava su ve iklim değişikliği örnek olarak verilebilir. İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için ve nesillerini devam ettirmek için bu üç faktörü ihtiyaç duyarlar bu üç faktör de ciddi sıkıntı var ve ulaşım sorunu olduğu zaman biyoçeşitlilik zarar görebilir veya etkilenebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.