Canlı çeşitliliğinin artması veya azalması canlıları nasıl etkiler?


Fen Bilimleri Öğretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Canlı çeşitliliğinin artması veya azalması canlıları nasıl etkiler? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Var olan sistemde doğada var olan canlılar bir zincir gibi birbirine bağlıdır. İşte bu nedenle artması ve azalması doğada var olan canlı yaşamını olumlu ve olumsuz yönde etkilemektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Canlı çeşitliliğinin artması veya azalması canlıları nasıl etkiler?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Tüm canlılar bir arada yaşadığı zaman yaşam döngüsünü ve hayatta gerekli olan tüm ihtiyaçlarını karşılamaya sahip olabilirler. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler genel bir döngü içerisinde yaşamlarını sürdürürler. Herhangi bir bilgi veya bir hayvanın nesli ne olması demek ya da neslinde azaltılması demek bir yere hayvanlar ve canlılar ciddi bir şekilde etkileyeceği bilinmektedir. İnsanlar hayvanlar ve canlılar bitkiler doğada bulunan bir zincir gibi birbirlerine bağlıdırlar ve bu şekilde dünyanın yaşam fonksiyonlarını gerçekleştirir ve yaşam döngüsü dönmesine sebep olabilirler.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!