Ders Notları

Toprağın işlenmesi ile refah seviyesinin artması arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Toprağın işlenmesi ile refah seviyesinin artması arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toprağın işlenmesi ile refah seviyesinin artması arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:   Toprağın işlenmesi ile ekonomik kazanımların elde edilmesi toplumun refah seviyesini yükseltir. Paranın olması imkanların artmasına sebep olur. İmkanları artan bir toplum ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir.

İhtiyaçlar kolaylıkla karşılandığı içinde muhtaç veya mağdur yardıma ihtiyacı olan kalmaz böylece insanlar mutlu ve huzurlu güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürmeye devam ederler.


Toprağın işlenmesi ile refah seviyesinin artması arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Toprağın işlenmesi demek toprağa gerekli mahsuller ekilerek kazançların elde edilmesi anlamına gelir. Kazancı olan insanlar gerekli ihtiyaçlarını kazandıkları paralar sayesinde kolaylıkla karşılayabilirler.

İhtiyaçları karşılanan insanların doğal olarak refah seviyelerinde yükselecektir. Refah seviyesi yüksek bir toplum güvenli ve huzurlu olarak yaşamaya başlar. Sağlık, eğitim, barınma ihtiyacı, ulaşım gibi hayatın gereksinimleri olan ihtiyaçlara kolaylıkla erişir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Toprağın işlenmesi hem üretimde desteği olan ve gelip seviyesi ciddi şekilde iyileşen çiftçiye yöneliktir hem de ülke ekonomisi ülke toprağını ferahlığı için ayrıca bir destektir. Toprak geçmişten günümüze kadar bakımı yap oldukça ve güzel bakıldıkça vermiş olduğu kat kat besinlerle verimliliğini ve bereketi mi en güzel şekilde gösterir. Çiftçilerin el emeği ve alın teri ile üretilmiş olan ürünler birçok insana gelir kapısı ve birçok insana sahip olacağı en güzel besinleri vermektedir. Ayrıca ülke ekonomisi de çiftçiler sayesinde desteklenip güçlenmektedir. Ülkemizde üretimi gerçekleştiren birçok ürün sayesinde dışa bağımlılığı en aza indirebiliriz. Ayrıca ürünler ülkemizdeki insanların genel ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.