Ders Notları

“İçki bütün kötülüklerin anasıdır.” hadisini yorumlayınız.

6. Sınıf Din Kültürü “İçki bütün kötülüklerin anasıdır.” hadisini yorumlayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İçki içen insan hareketlerini normal zamanlarda olduğu gibi  kontrol edemez. Daha saldırgan ve suça meyilli olur. Birçok cinayet , kavga ve kaza gibi kötü durumların insanların sarhoşken olduğunu duyuyoruz. Bunun için “içki bütün kötülüklerin anasıdır.” Yani bütün kötülükler o içildikten sonra meydana gelebilir demektir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem her zaman içki kötülüklerin anasıdır diyerek iç giyeceğim birinin akıl sağlığının yerinde olmadığını çevresindeki insanlara ve kendisini ciddi şekilde zararlar verdiğini içkinin çok kötü bir zararlı alışkanlık olduğunu ifade ettiğini görebilmekteyiz. Bir insan küçük içtiği zaman kendisine zarar verebilir sağlığı bozulabilir elindeki imkanlarla ve bu zararlı alışkanlıklara harcayabilir toplumsal hayattan uzak kalabilirim içkiyi bağımlılık haline getirdiği zaman cildindeki çeşitli sağlık sorunları yanı sıra sevdikleriyle birçok sorunlar yaşadığını görebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.