Ders Notları

Körebe oyununda diğer arkadaşlarınızı yakalayabilmek için hangi duyularınızdan yararlanırsınız? Nasıl?

6. Sınıf Fen Bilimleri Körebe oyununda diğer arkadaşlarınızı yakalayabilmek için hangi duyularınızdan yararlanırsınız? Nasıl? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Körebe oyununda diğer arkadaşlarınızı yakalayabilmek için hangi duyularınızdan yararlanırsınız? Nasıl? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Körebe oyunu, bir ebenin gözleri bağlanarak oynanan bir oyundur. Gözümüz bağlı olduğu için diğer oyuncuları kulağımızın yardımıyla duyar, dokunarak hisseder dokunma duygusunu vede duyma duyusunu kullanmış oluruz.


Körebe oyununda diğer arkadaşlarınızı yakalayabilmek için hangi duyularınızdan yararlanırsınız? Nasıl? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Körebe oyunu gözler bağlanarak oynanan etrafında dolanan diğer arkadaşları  ona dokunurlar. Ebe olan gözü bağlı arkadaşımız ise gözleri görmediği için onların seslerine doğru hareket eder.

Onların dokunuşlarıyla ise hangi yönde olduklarını tahmin etmeye çalışır. Yani Körebe oyununda görme duyunuzu kullanmadığınız için kulağınıza duyduğunuz duyma duyu  organımız vede arkadaşlarımızın dokunmasıyla tenimizle hissettiğimiz de dokunma duy organımız kullanmış oluruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Arkadaşlarımızla körebe oynadığımız zaman gözlerimiz bağlı olduğu için kulaklarımızla arkadaşlarımızın nerede olduğunu duyar Ayrıca hissetme duyumuz da ya da dokunarak arkadaşlarımızın nerede olduğunu bilerek böylece arkadaşlarımızı ebeleyebiliriz. Gözlerimiz kapalı olduğu için hissederek ya da ses duyarak arkadaşlarımızın nerede olduğunu hissederek sese doğru gider ve arkadaşlarımızı bulabilme imkânına sahip olabiliriz. Yani duyma ve dokunma duyularını kullanarak arkadaşlarımızın nerede olduğunu bilerek ebeleriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.