Ders Notları

Sizce en yararlı buluşlar nelerdir? Neden?

8. Sınıf Türkçe Sizce en yararlı buluşlar nelerdir? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce en yararlı buluşlar nelerdir? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bence en yararlı buluşlar; uçak, otomobil gibi taşıtlar, evde kullandığımız buzdolabı, fırın gibi elektronik aletler , bilgisayar telefon gibi iletişim araçlarıdır.


Sizce en yararlı buluşlar nelerdir? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Tarih boyunca birçok buluş yapılmıştır. Bu buluşlar insanlara çok kolaylıklar getirmiş ve eskiden insan gücü ile zorla yapılan işler artık daha kolay hale gelmiştir. Bu kolaylıklar gerek eğitim gerek tarım gerekse günlük hayatın her yerinde insanlara hizmet etmektedir. Buluşlar devam etmekte ve yeniş yapılan robotlar ve var olan buluşların geliştirilmesi için hızla bilim adamları çalışmaktadır.  Bence bunların içerisinde en yararlı buluşlar; uçak, otomobil gibi taşıtlar, evde kullandığımız buzdolabı, fırın  çamaşır makinesi gibi elektronik aletler , bilgisayar telefon, internet gibi iletişim araçlarıdır. Çünkü en çok her insanın kullandığı şeyler bunlardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tarihteki en önemli buluşlardan biri tekerlek ve yazı icadıdır. Nitekim tekerlek bulunduktan sonra ekonomik sosyal ulaşım gibi birçok konuda insanlar gün geçtikçe ilerleyebildiler. Tekerlek keşfedildikten sonra insan gücü en aza indi. Daha sonra ulaşımı ticareti kolaylaştıran bir aktifleştiren tekerlekli araçlar icat edildi Ayrıca insanlar bir yerden bir yere giderken kullanmış oldukları hayvanlar birine tekerlekli araçları tercih etmeye başladılar çok geçmiş zamandan itibaren yazının ve matbaanın icadı insanlar arasındaki bilgi aktarımını da arttırmıştır. Eskiden farklı kaynaklara yazılan bilgiler hem saklanma sorunu hem de çeşitli ortamlara dağıtmak konusunda zorluklar yaşanıyordu. Daha soracağım matbaanın buluşu ile beraber bilgilerin hızlı aktarılırmı ve paylaşımı kolay oldu

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.