Ders Notları

Vücudumuzdaki yaraların onarılmasında görev yapan besinler nelerdir, hiç düşündünüz mü?

4. Sınıf Fen Bilimleri Vücudumuzdaki yaraların onarılmasında görev yapan besinler nelerdir, hiç düşündünüz mü? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vücudumuzdaki yaraların onarılmasında görev yapan besinler nelerdir, hiç düşündünüz mü? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Vücudumuzdaki yaraların onarılmasında görev yapan besinler proteinler olarak kabul edilmektedir.


Vücudumuzdaki yaraların onarılmasında görev yapan besinler nelerdir, hiç düşündünüz mü? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vücudumuzdaki yaraların onarılmasında görev yapan besinlere genel olarak proteinler olarak ifade edilmektedir. Vücudumuzdaki yaraların onarılmasında görev yapan besinleri daha önce düşündüm.

Proteinlere örnekler ;  Kırmızı et, Beyaz et, Baklagiller, Süt, Yumurta, Yoğurt, Kabak çekirdeği, Peynir ve yoğurt örnek olarak verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dengeli ve düzenli beslendiğimiz zaman elbetteki vücudumuza aldığımız vitaminler sayesinde hastalandığımız zaman veya yaralandığımı zaman hemen iğlesebiliriz. Özellikle proteinlerin vücudu içinde şekilde onardığını ve düzelttiğini bardaki bilgilerle daha iyi bir şekilde öğrendik. Yumurta süt peynir kırmızı et tavuk eti gibi birçok üründe protein bolca bulunmaktadır protein bu bulunduğu bu ürünlere bolca tükettiğimiz zaman bağışıklığımızı güçlenir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.