Ders Notları

Yaşadığınız çevrede şehirde bulunan yardım kuruluşları hakkında araştırma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Yaşadığınız çevrede şehirde bulunan yardım kuruluşları hakkında araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız çevrede şehirde bulunan yardım kuruluşları hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşadığımız çevrede şehirde bulunan Kızılay kaymakamlıklar Vakıflar gibi birçok yardım kuruluşu insanların sosyal ve psikolojik olarak yardım etmekle beraber onların hayatlarını daha iyi bir şekilde devam ettirmeleri neye yarar sağladığını söyleyebiliriz.


Yaşadığınız çevrede şehirde bulunan yardım kuruluşları hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşadığımız çevrede şehirde bulunan eğitim-sen Kızılay kaymakamlıklar LÖSEV Milli Eğitim Bakanlığı çeşitli dernekler ve kuruluşlar insanların hayatlarını kolaylaştırmak için çevremizde var olan kuruluşlara örnek olarak verilebilir.

Bu kurum ve kuruluşlar insanların hayatlarını daha iyi bir şekilde devam ettirebilmesi için sosyal maddi ve manevi olarak bir çok destek vermekle beraber toplum içerisindeki var olan düzenin düzenlenmesi ve varolan düzenin korunması için büyük çalışmalar yaptıklarını söylememiz doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çevremizde bulunan yardım kuruluşlarının başında Kızılay belediyeler kaymakamlıklar sosyal yardımlaşma kurumları eğitime destek veren kurumlar Ayrıca derdi alışkanlıklardan insanları korumak amacıyla kurulmuş olan yeşil aylar örnek olarak verilebilir. Ayrıca çevremizdeki Türk insanları yardımlaşma ve dayanışmayı oldukça sever ve bu gibi kuruluşlara oldukça destek verirler. Kızılay gibi ülkemizde başta bulunan yardım kuruluşları yalnız ülkemizde değil bütün toplumlara yardımlaşma ve dayanışma örneği verebilirler.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.