Atatürk’ün fikirlerinin oluşmasında ve askerlik mesleğini seçmesinde Selânik’in hangi özelliklerinin etkili olduğu söylenebilir?


İnkilap Tarihi Öğretmeni

 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Atatürk’ün fikirlerinin oluşmasında ve askerlik mesleğini seçmesinde Selânik’in hangi özelliklerinin etkili olduğu söylenebilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Atatürk’ün fikirlerinin oluşmasında ve askerlik mesleğini seçmesinde Selânik’in hangi özelliklerinin etkili olduğu söylenebilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Atatürk’ün doğduğu dönemde Selanik ’ te Sırplar, Bulgarlar birçok ülkeden gelen insanlar ve birçok kültür yaşanmaktaydı. Atatürk bu sayede birçok kültür ve fikri tanıma ihtiyacı duydu. Babasının Atatürk’ e kılıç hediye etmesi ve çevresinde çok fazla asker olması askerlik mesleğini seçmede etkili oldu.



 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Atatürk’ün fikirlerinin oluşmasında ve askerlik mesleğini seçmesinde Selânik’in hangi özelliklerinin etkili olduğu söylenebilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...




Tuğçe
Mustafa Kemal Atatürk'ün doğmuş olduğu bir şehir olan selanik'te birçok anlayışa ve dine sahip olan insanların mutluluk ve huzur içerisinde yaşamaktaydı bu da elbette Atatürk gibi askerlik hayatında ve atmış olduğu adımlarda önemli etkisi olduğunu söyleyebiliriz . Ayrıca Selanik Çağdaş yapısı kültürel yapısı zengin olan bir şehirdir bu sebepten dolayı ileriye dönük adımlarının daha hızlı ve aktif bulunan bir şehir olduğunu gözlemleyebiliyoruz Atatürk de burada doğup büyüdüğü için eğitim hayatındaki ve çocukluk dönemindeki katkıları selanikten aldığı için gelişmiş bir yapıya sahip oldu burada gösterilmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!