Ders Notları

Mars’ta suyun bulunması ile, acaba o gezegende yaşamın olduğu söylenebilir mi? İnsanoğlu Mars’ta yaşayabilir mi?

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Mars’ta suyun bulunması ile, acaba o gezegende yaşamın olduğu söylenebilir mi? İnsanoğlu Mars’ta yaşayabilir mi? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Mars’ta suyun bulunması ile, acaba o gezegende yaşamın olduğu söylenebilir mi? İnsanoğlu Mars’ta yaşayabilir mi?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bugünkü de görüş şartlarında yaşayamaz. Su bulunmuş olsa bile havasını ve toprağının aynı zamanda hayatını devam ettirmesi için gerekli olan ihtiyaçların karşılanması için uygun bir yer değildir.


“Mars’ta suyun bulunması ile, acaba o gezegende yaşamın olduğu söylenebilir mi? İnsanoğlu Mars’ta yaşayabilir mi?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İnsanın hayatını devam ettirebilmek için sadece suyun var olması yeterli değildir. Sıcaklık ortamı da hava ve toprağın koşulları da insanın yaşaması için gerekli olan şartlardandır.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mars’ta su bulunması demek orada yaşayabileceğimiz anlamına gelmez. Mars’ta su bulunsa da dünyanın özellikleri gibi bir özelliğe sahip olmadığı için daha insanların yaşayabileceği bir ortam olarak düşünülemez. Mars yapısal olarak dünyamıza çok benzediği için dünyadaki bazı özelliklerin varsa da bulunması demek insanların ileride gelişmiş teknolojiler veya çeşitli imkanlarla yaşayabileceği olan ilk gezegen olarak tasarlanabilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.