5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları MEB Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Bir Sure Tanıyorum: İhlâs Suresi ve Anlamı Cevapları Sayfa 32


Bir Sure Tanıyorum: İhlâs Suresi ve Anlamı Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü MEB Yayınları Kitabı Sayfa 32 Cevapları


Soru : İhlâslı olmaktan ne anlıyorsunuz?


Cevap:
İhlaslı olmaktan Yüce Allah Celle celalühü ve yapılacak olan ibadetleri en iyi şekilde yaparak onu memnun etmek ve sadece ibadetlerimi ve davranışlarımız sadece Allah için yaparak hayatıma devam etme terimlerini anlıyorum.
İhlas bir müslüman’da bulunması gereken en büyük erdemlerden bir tanesi olarak kabul edilmesi gerekir. Bunun için hayatımızda ihlaslı davranmalı ve güzel ahlakla hayatımızı sürdürerek örnek 1 kişilik sahibi olmamız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İhlas suresi adından da anlaşılacağı gibi bir Müslümanın ihlaslı olması ahlaklı olması Adaklı davranışlarıyla örnek nitelikte olması gibi temel kavramları bize öğreten bir ayeti kerime dir. İhlas suresini birçok rahmet rahman bereket kapıları açtı korkudan nazardan ve her türlü beladan kurulduğu bilinmektedir. Fatiha suresi ve ihlas suresi okunduğu zaman oldukça büyük sevaplar kazandıran seanslarda beraber sonsuz şükür kapılarını açan ayetler arasında yer almaktadır. Bir kul vefat ettiği zaman bir Fatiha üç İhlas okumak oldukça tesirli olan birçok sayfa kur’an-ı Kerim ve karşılıktır. İhlas suresini Ayrıca namazlarımız da dualarımızda ve ibadetlerimizde okuyabileceğimiz hem kısa hem de anlamlı bir ayettir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.