5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 43-44-45 Cevapları MEB Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Ramazan ve Oruçla ilgili Kavramlar Cevapları Sayfa 43, 44, 45


Ramazan ve Oruçla ilgili Kavramlar Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü MEB Yayınları Kitabı Sayfa 43-44-45 Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü MEB Yayınları Kitabı Sayfa 43 Cevapları


Soru : Ramazan denince aklınıza neler gelir?


Cevap:
Ramazan denilince aklıma oruç, sahur, iftar, iftar yemeklerine gitmek veya misafirlerin gelmesi, teravih namazı , kadir gecesi ve bayram gelir. Ramazan oruç tutmak bazen zor olsa da çok güzel bir ortam olur.
Hem fakirlerin halini anlamak hem sevap kazanmak hem de sağlık açısından çok büyük bir kazançtır. Midemiz ayların yorgunluğundan Ramazan ayında kurtulur ve düzene girer. Bu sağlıkla beraber ayrıca sevap kazanmış oluruz. Yine herkes bir araya gelir ve güzel ikramlar hazırlanır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ramazan ayı denilince aklımıza sahura kalkmak iftarı yapmak ve bu şekilde oruçlarımızı tutmak, Ayrıca bolca kur’an-ı Kerim okumak salavat getirmek zekat larımızı çok ulaştırmak ve Ramazan ayının bereketini olabilmek için ibadetlerimizi ve namazlarımızı arttırmak tesbih çekmek gibi genel ibadetler aklımıza gelmektedir. Ramazan ayının geleneksel olarak Türk toplumunda yeri çok önemlidir. Ramazan ayını güzel geçiyor binmek için çeşitli hazırlıklarımızı yaparız Ayrıca ihtiyaç sahiplerini gözeterek bu gibi ihtiyaçlarını karşılarız. Oruç tutmak hem Allah’a şükrümüzü arttırır hem de sağlığımız için oldukça önemli olan bir ibadeti yerine getirmiş oluruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.